Doprava a výdejní místa

Důležitou informací u jednotlivých nabídek e-shopů je cena za dopravu a za vyzvednutí zboží na výdejním místě. Zákazníci se i dle uvedených cen za doručení a vyzvednutí rozhodují, ve kterém e-shopu svou objednávku uskuteční. Zároveň také zjišťují, jaké výdejní místo mají poblíž, např. blízko svého bydliště nebo zaměstnání.

znázornění ceny za vyzvednutí
znázornění cen doprav

Možnosti nastavení informace o doručení:

Způsob nastavení ceny za dopravu a vyzvednutí není možné kombinovat, je potřeba zvolit buď nastavení z administrace Zboží.cz, nebo z XML feedu.

Administrace Zboží.cz

Jednou z možností, jak nastavit ceny za dopravu a vyzvednutí objednávky na výdejním místě, je administrace Zboží.cz. Informace je možné nastavit v záložce „Sortiment“ – „Doprava“.

Nastavení cen změníte na „Administrační rozhraní“.

Nastavení zpracování cen z administračního rozhraní

V administraci Zboží.cz je možné ceny za doručení rozdělit pouze dle prodejních cen nabídek a kategorií. Ty je možné uvést jako podmínku nebo naopak z nastavení vyloučit. V případě, že v nastavení ceny dopravy máte i další kritéria, doporučujeme zvolit nastavení z XML feedu.

Výdejní místa

V záložce „Doprava“ skrze „Přidat dopravu“ vyberte síť výdejních míst, kterou poskytujete a chcete ji přidat. Po jejím zvolení se vám nabídne možnost vybrání všech poboček výdejní sítě nebo jen vybraných míst. Dle vašich kritérií zvolte vhodnou možnost a stiskem „uložit“ aktivujte výdejní síť. V případě zvolení „jen vybraných míst“ vám nabídneme možnost přidání konkrétních adres výdejních míst u výdejní sítě.

Zvolená výdejní síť

Jakmile dokončíte proces přidání výdejní sítě, je nutné nastavit daná kritéria k jednotlivým výdejním sítím.

U jednotlivých výdejních sítí můžete nastavit informace dle prodejních cen nabídek nebo dle konkrétních kategorií.

Vzor nastavení ceny za vyzvednutí

Nastavení nezapomeňte uložit.

V případě, že u ceny za osobní odběr bude uvedena hodnota 0, znamená to, že cena za osobní odběr je zdarma. Pokud cenu za osobní odběr neuvedete (políčko zůstane prázdné), vyhodnotíme situaci tak, že daný způsob osobního odběru nepodporujete.

Doprava

V záložce „Doprava“ skrze „Přidat dopravu“ vyberte dopravce, kterého využíváte k doručení zásilek a chcete ho přidat.

Zvolený dopravce

Jakmile dokončíte proces přidání dopravce, je nutné nastavit daná kritéria k jednotlivým dopravním společnostem.

U jednotlivých dopravců můžete nastavit informace dle prodejních cen nabídek nebo dle konkrétních kategorií.

Vzor nastavení ceny za dopravu

Nastavení nezapomeňte uložit.

V případě, že u ceny za dopravu bude uvedena hodnota 0, znamená to, že cena za dopravu je zdarma. Pokud cenu za dopravu neuvedete (políčko zůstane prázdné), vyhodnotíme situaci tak, že daný způsob dopravy nepodporujete.

XML feed

Druhou z možností, jak nastavit informace o dopravě a výdejních místech, je v XML feedu pomocí tagu DELIVERY.

Výhodou uvedení informace o doručení do tagu DELIVERY v XML feedu je přizpůsobení ceny dopravy jednotlivě u konkrétních nabídek. Dle vlastních kritérií si sami určíte, jakou výslednou cenu za dopravu nabídka bude mít.

Výdejní místa

Výdejní místa nejprve uveďte do XML feedu pomocí tagu DELIVERY. Jaká výdejní místa je možné využít a v jakém znění uvést, najdete v záložce XML feed u tagu DELIVERY.

U konkrétního výdejního místa následně v XML feedu uvedete cenu za osobní odběr s platbou předem <DELIVERY_PRICE> a s platbou za dobírku <DELIVERY_PRICE_COD>. Cenu za dobírku je potřeba uvést jako konečnou částku, Zboží.cz cenu za dobírku s platbou předem nesčítá.

V případě, že u ceny za osobní odběr bude uvedena hodnota 0, znamená to, že cena za osobní odběr je zdarma. Pokud cenu za osobní odběr neuvedete, vyhodnotíme situaci tak, že daný způsob osobního odběru nepodporujete.

Jakmile máte výdejní místa uvedena v XML feedu, přihlaste se do administrace Zboží.cz, kde nastavení z XML feedu potvrdíte. Zároveň zvolíte, jaké konkrétní adresy výdejních míst máte k dispozici.

Nastavení cen v administraci změníte na „feed“.

Nastavení zpracování cen z XML feedu

Následně v záložce „Doprava“ vyberete výdejní místa, která máte uvedená v XML feedu, kliknutím na „Přidat dopravu“. Zároveň zvolíte, zda chcete přidat celou síť výdejních míst, nebo jen místa vybraná. V případě přidání celé sítě stačí tuto možnost pouze zvolit a výdejní síť přidat. Jestliže využíváte pouze některá výdejní místa dané sítě, zvolte možnost „jen vybraná místa“, kde vám umožníme výběr konkrétních adres. Adresy můžete kdykoli změnit pomocí funkce „upravit“ u konkrétního výdejního místa.

Úprava adres u výdejních míst

Nastavení nezapomeňte uložit.

Doprava

Dopravce nejprve uveďte do XML feedu pomocí tagu DELIVERY. Jaké dopravce je možné využít a v jakém znění uvést, najdete v záložce XML feed u tagu DELIVERY.

U konkrétního dopravce následně v XML feedu uvedete cenu za doručení s platbou předem <DELIVERY_PRICE> a s doručením na dobírku <DELIVERY_PRICE_COD>. Cenu za dobírku je potřeba uvést jako konečnou částku, Zboží.cz cenu za dobírku s platbou předem nesčítá.

V případě, že u ceny za dopravu bude uvedena hodnota 0, znamená to, že cena za dopravu je zdarma. Pokud cenu za dopravu neuvedete, vyhodnotíme situaci tak, že daný způsob dopravy nepodporujete.

Jakmile máte dopravce uvedené v XML feedu, přihlaste se do administrace Zboží.cz, kde nastavení z XML feedu potvrdíte. Výhodou tohoto systému je, že v případě dočasného nevyužití daného dopravce nemusíte upravovat XML feed, dopravce stačí odebrat v administraci Zboží.cz.

Nastavení cen v administraci změníte na „feed“.

Nastavení zpracování cen z XML feedu

Následně v záložce „Doprava“ vyberete dopravce, které máte uvedené v XML feedu, kliknutím na „Přidat dopravu“. Zde stačí vybrat daného dopravce, výběr potvrdit a nastavení uložit.

Možnost vlastní přepravy je možné vybrat pouze v případě, že vlastní přepravu zajišťujete pro celou ČR. V případě lokálního doručení vlastní dopravou nemůžeme nastavení akceptovat.

Většina e-shopových řešení je již připravená na využití tagu DELIVERY ve vašem XML feedu. Jaká e-shopová řešení to jsou, můžete zjistit v našem jednoduchém přehledu.

Potřebujete další pomoc?

Pokud si stále nevíte rady, obraťte se na naše konzultanty.