E-shopová řešení

E-shopová řešení slouží k tvorbě e-shopů. V rámci jejich tvorby si volíte design, rozložení a informace o vámi nabízených výrobcích. Samozřejmostí pro tato e-shopová řešení je i export XML feedu, který je nedílnou součástí registrace a inzerce vašeho e-shopu na Zboží.cz.

Pro lepší orientaci mezi e-shopovými řešeními jsme pro vás vytvořili soupis našich partnerů. Jaké funkce poskytují a jak je ve své kampani nebo XML feedu aplikovat, najdete v naší tabulce níže.

Všechna níže uvedená e-shopová řešení mají příznak „Ověření Zboží.cz“.

E-shopové platformy

E-shopové řešení na míru

Shopsystém Rychlá registrace do Zboží.cz Kompletní XML feed Zboží.cz Nastavení ceny dopravy a výdejních míst Standardní konverzní kód Podporuje consent mód v KK kódech Zboží.czPodporuje zobrazení bazarových a repasovaných položekNápověda

Shopsystém Rychlá registrace do Zboží.cz Kompletní XML feed Zboží.cz Nastavení ceny dopravy a výdejních míst Standardní konverzní kód Zkušební e-shop zdarma Nápověda

Seznam podporovaných modulů

Abychom internetovým obchodům usnadnili používání Zboží.cz, podporujeme tzv. e-shopové řešení. Ta vám pomohou nejen s registrací, ale i s následnou prezentací svého sortimentu. Ne každé e-shopové řešení ale nabízí stejné možnosti, a tak je porovnáváme v přehledné tabulce. Rozlišili jsme celkem pět různých modulů Zboží.cz, které mohou podporovat. Pojďme si vysvětlit, k čemu slouží.

Rychlá registrace přes Klientskou zónu

Abychom zjednodušili používání služeb od Seznam.cz, vyvinuli jsme tzv. Klientskou zónu. Stránku, která klientům pomůže s registrací do jednotlivých služeb Seznam.cz a zároveň poskytne statistiky a informace o jejich kampaních, včetně grafického přehledu. 

Registrovat obchod přes Klientskou zónu je možné i prostřednictvím e-shopového řešení. Nový obchod je pak na Zboží.cz registrován během několika minut. Stačí jen do e-shopového řešení přidat registrační tlačítko. Po kliknutí na něj se k nám odešlou potřebná data o registrovaném obchodu, a to v následujícím formátu:  

Pokud e-shopové řešení rozpoznalo IČ: https://klient.seznam.cz/registration/zbozi/47346094/?acquisitions=0&url=aaa&name=bbb&feed=ccc 

Pokud e-shopové řešení nerozpoznalo IČ: https://klient.seznam.cz/registration/zbozi/?acquisitions=0&url=aaa&name=bbb&feed=ccc  

Tyto odkazy obsahují několik údajů o registrovaném obchodě:
47346094 IČ 
aaa URL obchodu 
bbb Název obchodu 
ccc URL feedu  
Ve všech hodnotách je důležité použít escape sekvence.

Kompletní XML feed Zboží.cz

E-shopové řešení umí využít všechny povinné i doporučené tagy Zboží.cz, a tak obchodům umožní dodat Zboží.cz více informací o dané nabídce.

Například:

Kategorie Zboží.cz

E-shopové řešení k jednotlivým položkám v XML feedu doplňuje kategorie dle našeho stromu kategorií. Díky tomu se samostatné nabídky (nenapárované do založených produktů) mohou zobrazit v odpovídajících kategoriích na Zboží.cz.

Eshopové řešení na Zboží.cz

Zařazením do kategorií mohou obchody získat více zobrazení pro své nabídky. Díky tomu potenciální zákazníci častěji uvidí jejich sortiment.  

Návaznost na produktové inzeráty v systému Sklik 

Podle kategorií v XML feedu je také možné lépe připravovat inzertní sestavy v systému Sklik, tzv. Produktové inzeráty.

Eshopové řešení na Zboží.cz

Parametry Zboží.cz

Lidé mohou na Zboží.cz vyhledávat výrobky v kategoriích i podle toho, jaké by měly mít vlastnosti, dle parametrů. Například mohou specifikovat barvu, velikost, typ atp. 

Aby se nabídka zobrazila při vyhledávání pomocí filtrů, je třeba v rámci XML feedu vyplnit tag PARAM s hodnotami dle Zboží.cz. Jeho používání pomáhá obchodům získat více zobrazení, a díky tomu i pravděpodobnost více prokliků do obchodu.

Nastavení ceny dopravy a výdejních míst

Na Zboží.cz máme definovaný seznam dopravců a sítí výdejních míst, které podporujeme. Dopravcem může být i eshop sám (podporujeme pouze dopravce s dopravou po celé ČR), stejně tak může prezentovat síť svých výdejních míst.  

  • DELIVERY_ID – identifikátor dopravce nebo sítě výdejních míst ze seznamu podporovaných
  • DELIVERY_PRICE – cena s DPH za dopravu nebo vyzvednutí položky při platbě předem
  • DELIVERY_PRICE_COD – cena s DPH za dopravu nebo vyzvednutí položky při platbě dobírkou

Pokud pro nabídku, dopravce nebo výdejní místo není dobírka možná, by neměl být tag DELIVERY_PRICE_COD u položky uveden. Stejně tak pokud není možné položku na výdejní místo nebo konkrétním dopravcem doručit, nesmí být u této položky tag uveden (např. nadrozměrné položky).

Výhodou uvedení tagu DELIVERY do XML feedu je, že u každé nabídky můžete uvést jiného dopravce i jinou cenu za doručení. U konkrétních nabídek tak můžete rozlišit ceny doručení dle informací, které máte ve svém systému uvedené (rozměr, hmotnost, omezení na dopravce aj.).

Standardní měření konverzí

Díky standardnímu konverznímu kódu je možné získat přesnější statistiky a více detailů o uskutečněných objednávkách. K dispozici jsou i údaje o tom, přes jaké zboží se zákazníci dostali do obchodu, co nakoupili a jaká byla celková hodnota objednávky. To vše v kombinaci se statistikami je možné využít k přesnému vyhodnocení nákladů na kampaň. 

Obchody mají přehled i o tom, které nabídky jsou konverzní a u kterých je vhodné zvýšit cenu za proklik. Mohou se tak zaměřit na produkty, u nichž je větší pravděpodobnost, že je zákazníci uvidí a skutečně nakoupí. To vše vede k větší efektivitě kampaní.

V případě nasazení standardního konverzního kódu Zboží.cz zasílá výzvu k hodnocení vašeho e-shopu zákazníkovi, který u vás nakoupil. Tím se zvýší počet hodnocení, které budou u vašeho e-shopu pro zákazníky k dispozici. Váš e-shop navíc budou moci ohodnotit jen zákazníci, kteří u vás opravdu nakoupili.

Zkušební e-shop zdarma

Zeleně označená e-shopová řešení nabízí možnost vyzkoušení e-shopu na určitou dobu zdarma. Můžete se tak rozhodnout, zda si e-shopové řešení zaplatíte, až po jeho reálném vyzkoušení.

Jak dostat e-shopové řešení do našeho přehledu

Stačí podporovat alespoň jeden z uvedených modulů a zaslat nám své logo (formát png, velikost 160 x 40). Následně e-shopové řešení zařadíme do přehledu. V něm označíme podporované moduly zelenou ikonou, zbylé pak červenou. Internetové obchody díky tomu snadno zjistí, které moduly e-shopové řešení podporuje.  

Máte-li jakýkoliv dotaz, rádi jej zodpovíme na e-mailu zbozi@firma.seznam.cz.

Potřebujete další pomoc?

Pokud si stále nevíte rady, obraťte se na naše konzultanty.