FAQ – parametry ve feedech

Díky vyplněným parametrům se uživatel o Vašich produktech dozví více informací. Produkty budou atraktivnější a budou se více zobrazovat ve výsledcích vyhledávání.

Je možné, že:

1. Daný parametr v rámci kategorie na Zboží nemáme. Kategorie průběžně procházíme a relevantní parametry do nich přidáváme.

2. Daný parametr má u nás jiné označení a nedošlo k jeho rozpoznání. Řešením je parametr přejmenovat. Průběžně se snažíme rozpoznávání parametrů vylepšovat.

3. Chybně zasíláte jednotku v názvu parametru případně jednotku nezasíláte vůbec. Pro jednotky prosím používejte tag UNIT.

Parametry do kategorií průběžně přidáváme, je tedy možné, že se Vaší kategorii budeme v dohledné době věnovat. Pokud v některé kategorii již dlouho postrádáte základní parametry, můžete nás kontaktovat na adrese databaze@zbozi.cz. Následně Vaši žádost posoudíme.

Mohlo se stát následující:

1. Do kategorie jsme přidali nové parametry. Věnujte prosím pozornost seznamu nových parametrů ve vašem přehledu.

2. Změnila se kategorizace Vaší nabídky a v nové kategorii již nejsou původní zasílané parametry rozpoznané. 

Pokud se Vám nedaří zlepšit procento vyplněnosti parametrů v rámci konkrétních nabídek, zkontrolujte prosím, zda jsou Vaše nabídky v XML feedu správně zařazeny podle stromu kategorií na Zboží.cz. Ten najdete ke stažení v naší nápovědě zde (Kategorie dle specifikace Zboží.cz).

V přehledu se snažíme vždy zaslat ty nejdůležitější kategorie, kterým je třeba věnovat pozornost na základě většího počtu Vašich nabídek či vyšší návštěvnosti. Pokud máte zájem o přehled kategorie, která vám nedorazila v základním e-mailu, neváhejte nás kontaktovat.

Parametry jsou pro vás k dispozici ke stažení v naší nápovědě zde (Parametry dle specifikace Zboží.cz). Na našem blogu pak každý měsíc najdete přehled parametrů, které byly do kategorií nově přidány.

Kategorický strom neustále vylepšujeme a rozšiřujeme o nové kategorie, pokud pro ně máme dostatečný obsah, který bychom mohli nabídnout našim uživatelům. Některé tématické skupiny mohou být řešeny v rámci větších kategorií parametricky. Pokud potřebujete poradit se správným zařazením Vaší nabídky, neváhejte nás kontaktovat na databaze@zbozi.cz.

Potřebujete další pomoc?

Pokud si stále nevíte rady, obraťte se na naše konzultanty.