Parametry

Zákazníci mohou v jednotlivých kategoriích hledat produkty a nabídky jednotlivých e-shopů pomocí parametrů, které jim usnadňují nalezení produktů a nabídek dle požadovaných kritérií.

Parametry u produktu

Jednotlivé produkty, které jsou vytvořené v naší databázi, mají přiřazené konkrétní parametryPřidání parametrů k jednotlivým produktům probíhá výhradně na straně Zboží.cz.

Parametry u nabídek e-shopu

Přiřazení jednotlivých parametrů k jednotlivým nabídkám je naopak, oproti produktům, v režii jednotlivých e-shopů. Nabídky zobrazíme ve výsledcích hledání při využití filtru parametrů na základě správně uvedené hodnoty parametru v tagu PARAM.

Výhoda uvedených parametrů

V jednotlivých kategoriích je možné zúžit zobrazený výsledek hledání pomocí správně zadaných parametrů u jednotlivých nabídek. Produkty a nespárované nabídky se na základě nastavených filtrů zákazníkem omezí pouze na ty, které odpovídají hledaným kritériím. Nabídky, u kterých nenajdeme shodu s hledaným parametrem, v těchto výsledcích hledání nezobrazíme.

Správně zvolenými parametry získáte výhodu před ostatními e-shopy, které parametry u svých nabídek neuvádějí.

Parametry dle specifikace Zboží.cz

Veškeré možné parametry a jejich přípustné hodnoty najdete ve specifikaci XML feedu pod tagem PARAM.

U každé kategorie se snažíme uvádět co nejvíce parametrů, které mohou pomoci k nalezení vhodného výsledku hledání. I přesto se může stát, že vám některý parametr v dané kategorii chybí. Neváhejte nás v tomto případě kontaktovat na databaze@zbozi.cz, váš požadavek rádi zhodnotíme.

Potřebujete další pomoc?

Pokud si stále nevíte rady, obraťte se na naše konzultanty.