Dobití kreditu

Inzerce na Zboží.cz se hradí prostřednictvím Klientské zóny, jejíž součástí je služba Seznam Peněženka. Do té se přihlásíte pod stejnými přihlašovacími údaji jako do účtu, na který máte založenou kampaň. Jakmile dojde k dobití kreditu, nabídky vašeho e-shopu se začnou zobrazovat.

Stav kreditu v Peněžence naleznete v administraci Zboží.cz v hlavním přehledu provozovny a v Klientské zóně. Přesnou výši utracených prostředků za zvolené období najdete ve statistikách v administraci Zboží.cz nebo v Klientské zóně.

Statistiky služeb Zboží.cz a Peněženka se aktualizují se zpožděním a časově nezávisle na sobě. Prokliky zákazníků se z kreditu strhávají dávkově za různé časové intervaly dle vytíženosti systému.

Způsob dobití kreditu

Pro platbu prokliků na Zboží.cz slouží Seznam Peněženka, kterou je možné dobít bankovním převodem, platební kartou, online přímo z účtu klienta nebo prostřednictvím našeho obchodního oddělení, případně přiděleného obchodního zástupce společnosti Seznam.cz.

Po autorizaci účtu v Seznam Peněžence a dobití kreditu si můžete stáhnout v rozhraní Klientské zóny fakturu, kterou si můžete zahrnout do firemních nákladů.

Tip

Využijte možnost automatického dobíjení v Klientské zóně, snížíte tak pravděpodobnost pozastavení kampaní z důvodu vyčerpání kreditu. Při objednávce kartou zaškrtnete Povolit snadné platby kartou a po dobití zvolíte „Platby zautomatizovat“ dostanete se tak na stránku, kde nastavíte pravidlo pro automatické dobíjení.

Převod kreditu

Kredit můžete převést na další účty ve své Peněžence, které jsou ověřené na vaše IČ.

Stačí zvolit částku převodu a vybrat cílový účet. Částku poté na vašem účtu zablokujeme, a to do doby, kdy ji správce cílového účtu přijme či odmítne. Pokud přijetí/odmítnutí nestihnete do 4 dnů, částka se automaticky vrátí.
Na nabídnutý kredit vystavíme dobropis.

Upozornění na pokles kreditu

V klientské zóně si můžete nastavit upozornění při poklesu kreditu pod určitou hodnotu. Zároveň můžete využít možnosti zaslání této informace na e-mail, na kterém jste nejčastěji k zastižení. Nastavením upozornění předejdete případnému vyčerpání dobitého kreditu a pozastavení vašich kampaní.

Trvání platby

Při online platbě nebo platbě platební kartou dojde k navýšení kreditu téhož dne. Platba převodem z účtu trvá 2 – 4 pracovní dny v závislosti na vašem bankovním ústavu. Více informací včetně odpovědí na často kladené otázky naleznete v nápovědě služby Seznam Peněženka.

Potřebujete další pomoc?

Pokud si stále nevíte rady, obraťte se na naše konzultanty.